Велике штете од олујног невремена

nevrijeme2Због олујног невремена, које је задесило територију општине Рудо у ноћи између 25. и 26. 06. 2014. године и проузроковало штете на пољопривредним културама и објектима, одмах је образована општинска Комисија за процјену штете. Комисија свакодневно обилази терен, утврђује и евидентира штету причињену на пољопривредним добрима и стамбеним и другим објектима, од града и олујног вјетра.

nevrijeme1

Према подацима Комисије, закључно са 01. 07. 2014. године, поднијето је 114 захтјева за процјену штете. Комисија је до сада, изласком на лице мјеста, обрадила 85 захтјева. Штета је причињена на засадима малина, шљива, јабука, крушака, ораха, ароније, као и на усјевима пшенице, кукуруза, јечма и др. Невријеме је проузроковало штету и на стамбеним и другим објектима, али су власници, већином санирали та оштећења, како би се спријечила већа штета од евентуалних нових непогода.

Обрасци захтјева за процјену штете могу се преузети у шалтер сали општине Рудо.

nevrijeme