Nišlije posjetile Rudo

nišlije u rudom

Pedeset članova „Društva za negovanje tekovina oslobodilačkih ratova 1912-1918“ iz Niša, posjetilo je opštinu Rudo.

Predstavnici ovog udruženja su na početku svoje posjete, položili vijenac na spomenik poginulim borcima VRS 1992 – 1995 , a toplu dobrodošlicu u svečanoj sali Doma kulture „Prosvjeta“ poželio im je načelnik opštine Rudo, gospodin Rato Rajak , sa saradnicima.

Gosti iz Niša obišli su Trg slobode , na kome se nalazi spomenik „Prve proleterske brigade“, Spomen sobu poginulim borcima VRS i Muzej Prve proleterske brigade.

U ime Boračke organizacije , članove udruženja je pozdravio Momir Radović, predsjednik Skupštine ove organizacije, a na prijemu u svečanoj sali gosti su imali priliku da se bolje upoznaju sa istorijskom prošlošću Rudog.

Predsjednik Niškog udruženja gospodin Miodrag Milić, zahvaljujući se načelniku opštine na prijemu, između ostalog a u ime udruženja, poklonio je gradu Rudom statuu cara Konstantina, koji je rođen u Nišu i prije više od 1700 godina „Milanskim ediktom“ ozvaničio hrišćansku religiju u „Rimskom carstvu“. Inače, ovo udruženje je do sada imalo više putovanja u zemlji i inostranstvu, na kojima je posjetilo znamenitosti iz srpske istorije.

Svojom pjesmom „Ispovjest Zorana Nedeljkovića“ goste je pozdravio i književnik Radomir Rašo Jagodić.

nišlije 2