Predstavnici Američke ambasade u Strgačini

J

Interkulturalni kamp Strgačina – Rudo, koji je i ove godine finasijski podržan od strane Američke ambasade u Bosni i Hercegovini, u petak 08.avgusta posjetili su g-din Michael Braja, predstavnik Američke ambasade u BIH, g-din Rato Rajak, načelnik opštine Rudo, g-din Dragan Jovanović, načelnik odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatnosti opštine Rudo, g-đa Dagmara Pilaszek OSCE- Foča kao i drugi gosti i predstavnici sredstava javnog informisanja.

Ovom prilikom, 40 učesnika kampa iz osnovnih škola iz Tešnja, Šije, Foče i Mokrog, kao i 61 član udruženja sa posebnim potrebama iz Sarajeva, Pazarića, Foče i Rudog , predstavili su se prisutnim gostima zanimljivim prezentacijama svojih škola, udruženja i gradova iz kojih dolaze.

Nakon kratkog programa i upoznavanja gostiju sa osnovnim ciljevima, aktivnostima i dostignućima kampa, organizovan je ručak u novootvorenom hotelu „Comsar Rudo“, kome su prisustvovali predstavnici opštinskih vlasti, g-din Michael Braja i g-đa Dagmara Pilaszek.

Druženje u kampu nastavljeno je do kasnih poslijepodnevnih sati , uz razne zabavno sportske sadržaje i roštilj.

U svojim izlaganjima i g-din Michael Braja i g-din Rato Rajak istakli su značaj ovakvih programa, koji podstiču interetničku saradnju i omogućavaju prevazilaženje, nacionalnih, vjerskih i drugih predrasuda.

Inače, druženje u kampu započeto je 29.07.2014.godine a u toku je druga smjena učesnika. Do kraja ovogodišnjeg druženja u Strgačini biće organizovana još jedna smjena učesnika.

J