Руђани у родном мјесту мајора Луковића

knić 1

У петак 15-ог августа, делегација општине Рудо, коју је предводио предсједник Скупштине општине Рудо, господин Велибор Ћировић, посјетила је општину Кнић.Узвратну посјету општини Кнић и гостовање КУД-а „Просвјета“ организовао је ЦКПД „Просвјета“ Рудо.

Ово дводневно гостовање почело је пријемом делегације општине Рудо, у општини Кнић а гостима је добродошлицу пожелио предсједник општине Љубомир Ђурђевић.

Делегација општине положила је вијенац на споменик мајору Василију Луковићу, који се налази поред цркве Св. Илије Пророка у Книћу. Мајор Луковић, који је рођен у Книћу, прије 100 година погинуо је као командант 3. батаљона 4. кадровског пука на Бијелој Глави, у рејону Цигле(изнад Штрбаца), бранећи отаџбину од аустроугарског завојевача. Чину полагања вијенаца присуствовали су и потомци мајора Луковића.

У 19 часова пред препуном двораном центра за културу у Книћу, одржан је заједнички концерт КУД-а „Просвјета“ из Рудог и КУД-а „Стеван Книћанин“ из Кнића, а госте из Рудог срдачно је поздравио секретар КУД-а „Стеван Книћанин“, Зоран Дрешевић.

Наредног дана, гости из Рудог су посјетили манастир Жичу и Врњачку Бању.

Дводневно дружење несумњиво је учврстило већ стечено пријатељство ове двије општине.

knić 2

knić 4