Зашто су празне српске колијевке?

predavanje u crkv.opštini 1

У малој сали Дома културе „Просвјета“ Рудо, магистар Биљана С.Спасић ,одржала је предавање на тему „ Зашто су празне српске колијевке“.

У име Црквене општине Рудо, као једног од  организатора овог изузетно поучног предавања, уводну ријеч дао је свештеник јереј Василије Р.Цвјетковић.

У свом предавању магистар Спасић је истакла да се, због негативног прираштаја и демографског пражњења простора, сваке године, број становника Републике Српске смањује за величину једног Чајнича.

По броју аутогеноцида (чедоморстава), први смо у Европи али и у свијету, са 93 абортуса на 1000 становника.Истовремено, у Европи је просјек пет абортуса.

Организатори овог предавања, поред Црквене општине су и ЦКПД“ Просвјета“ Рудо и Народна библиотека „Просвјета“ Рудо.

predavanje u crkvi 2