Завршен откуп малине

maline

Ових дана завршен је откуп овогодишњег рода малине, са подручја општине Рудо. Берба малине траје од 11. 06. 2014. год. Малина је, ове године, добро родила и доброг је квалитета. Произвођачи су задовољни приносом а о томе колика ће бити коначна откупна цијена, још нема информација. Откуп су вршиле три хладањаче и укупно је откупљено око 230 тона малине са подручја ове општине .

Хладњача „Увац-Рудо“ откупила је преко 140 тона малине.

Хладњача „Болетус РС “ д. о. о. Фоча, откупна станица Рудо, 36 тона .Тренутно се овдје врши и откуп питоме купине. Ова хладњача располаже и са објектом сушаре, па врши и откуп печурки. Према рјечима запослених, понуда сакупљача печурки је толика да тренутно нема довољно смјештајних капацитета. Ускоро ће ова хладњача, кренути и са откупом дивље купине.

Према незваничним информацијама хладањача „Hip-Ex“ d. o. o. из Новог Горажда, откупила је око 50 тона малине.