Završen otkup maline

maline

Ovih dana završen je otkup ovogodišnjeg roda maline, sa područja opštine Rudo. Berba maline traje od 11. 06. 2014. god. Malina je, ove godine, dobro rodila i dobrog je kvaliteta. Proizvođači su zadovoljni prinosom a o tome kolika će biti konačna otkupna cijena, još nema informacija. Otkup su vršile tri hladanjače i ukupno je otkupljeno oko 230 tona maline sa područja ove opštine .

Hladnjača „Uvac-Rudo“ otkupila je preko 140 tona maline.

Hladnjača „Boletus RS “ d. o. o. Foča, otkupna stanica Rudo, 36 tona .Trenutno se ovdje vrši i otkup pitome kupine. Ova hladnjača raspolaže i sa objektom sušare, pa vrši i otkup pečurki. Prema rječima zaposlenih, ponuda sakupljača pečurki je tolika da trenutno nema dovoljno smještajnih kapaciteta. Uskoro će ova hladnjača, krenuti i sa otkupom divlje kupine.

Prema nezvaničnim informacijama hladanjača „Hip-Ex“ d. o. o. iz Novog Goražda, otkupila je oko 50 tona maline.