Италија – дјеци са посебним потребама

italijani

Представници италијанског невладиног удружења „Заједно за Сарајево“, из Вићенце (регија Венето), јуче су боравили у радној посјети општини Рудо и удружењу „Нада“ Напомињемо да ово удружење пружа помоћ удружењу „Нада“ од самог његовог оснивања.

Са начелником општине Рудо, Ратом Рајаком, разговарало се о активностима на обезбјеђењу средстава за реконструкцију зграде обданишта .

По изјави представника овог удружења, др. Санте Бресана, кренуло би се са апликацијама према Банкарској фондацији, за прикупљање потребних средстава, у износу од 300 000, 00 КМ. Општина Рудо, обезбједила је пројектну документацију и учествовала би са 25% својих средстава.

Реконструкцијом, у пожару уништеног објекта обданишта, дјеца са посебним потребама, трајно би рјешила проблем смјештаја, који је тренутно неадекватан за њихове потребе.

Радови на реконструкцији требало би да почну у прољеће 2015. године.

italijani 1