Министар Горан Мутабџија у Рудом

mistar prosv

Министар просвјете и културе у Влади Републике Српске доц. др. Горан Мутабџија , данас је боравио у протоколарној посјети општини Рудо и Основној школи Рудо.

Министра Мутабџију, примио је начелник општине Рудо Рато Рајак. У разговору о актуелним проблемима у овој општини, посебно је наглашена обавеза да се обезбједе оптимални услови за рад школа (првенствено гријање учионица).

Министар је посјетио Основну школу Рудо и са директором ове школе, Велимиром Ристовићем, разговарао о проблемима са којима се сусрећу и могућностима њиховог рјешавања. Разговарао је и са ученицима V1 и њиховом учитељицом Бранком Тешевић. Посебно се интересовао за активности на провођењу пројекта „Доситеј“, који предвиђа опремање рачунарима свих основних школа у Републици Српској, као и набавку лаптоп рачунара за наставнике, те у зависности од специфичности школа, набавку сервера, мрежне и комуникационе опреме.

ministar prosvjete