Ministar Goran Mutabdžija u Rudom

mistar prosv

Ministar prosvjete i kulture u Vladi Republike Srpske doc. dr. Goran Mutabdžija , danas je boravio u protokolarnoj posjeti opštini Rudo i Osnovnoj školi Rudo.

Ministra Mutabdžiju, primio je načelnik opštine Rudo Rato Rajak. U razgovoru o aktuelnim problemima u ovoj opštini, posebno je naglašena obaveza da se obezbjede optimalni uslovi za rad škola (prvenstveno grijanje učionica).

Ministar je posjetio Osnovnu školu Rudo i sa direktorom ove škole, Velimirom Ristovićem, razgovarao o problemima sa kojima se susreću i mogućnostima njihovog rješavanja. Razgovarao je i sa učenicima V1 i njihovom učiteljicom Brankom Tešević. Posebno se interesovao za aktivnosti na provođenju projekta „Dositej“, koji predviđa opremanje računarima svih osnovnih škola u Republici Srpskoj, kao i nabavku laptop računara za nastavnike, te u zavisnosti od specifičnosti škola, nabavku servera, mrežne i komunikacione opreme.

ministar prosvjete