НАТО штаб у Рудом

Nato 1

У малој сали Дома културе „Просвјета“ Рудо, јуче је одржана презентација „Пројекта безбједна заједница“. Овај пројекат проводи НАТО штаб Сарајево и имплементира се на цјелој територији БиХ.

Циљ пројекта, у који је укључена 51 општина у БиХ, је успостављање боље сарадње између локалне и војне полиције као и упознавање грађана БиХ са улогом, мисијом и визијом НАТо-а на простору БиХ.

Презентацији су присуствовали, у улози домаћина – командир Полицијске станице Рудо, Бојан Медовић, замјеник команданта НАТО штаба Сарајево,бригадир Оле Асбјорн Фауске и шеф Канцеларије војне полиције ОСБиХ ЗШ,мајор Еснаф Нуховић.

Презентацији је присуствовао велики број Руђана, нарочито младих, који су показали посебно интересовање у вези пружања помоћи инжењерских јединица НАТО-а поплављеном становништву као и настрадалим у пожарима, који су гашени уз помоћ НАТО хеликоптера.

Nato