Општине Рудо и Прибој реализовале заједнички пројекат

Општина Рудо, у сарадњи са Туристичком организацијом Прибој (Србија), реализовала је пројекат под називом „Унапређење туристичке манифестације Међународни лимски биатлон Прибој – Рудо(Сетихово) – Регата за све“, који је финансиран из фондова ЕУ. Укупна вриједност пројекта износи 320 000. 00 КМ. Реализација пројекта трајала је 12 мјесеци и то у периоду од  10. 06. 2013. год до 10. 06. 2014. године. У току је израда финалног финансијског и наративног дијела извјештаја.

Све пројектне активности су успјешно реализоване у планираном временском оквиру.

Неопходно је нагласити да постоји велико интересовање младих, са подручја општине Рудо као и сусједних општина, за изнајмљивање рафтинг и бициклистичке опреме.Цијена закупа рафтинг чамца, са пратећом опремом износи 80. 00 КМ по дану. Закуп бицикла са пратећом опремом (кациге,рукавице и дресови) износи 1. 00 КМ по дану али се бицикл не може закупити на период краћи од 5 дана. Ближе информације заинтересовани могу добити у Јавној установи за туризам и спорт у Рудом, на телефоне 058/ 711 – 155 и 058/ 711 – 751, гдје могу и изнајмити наведену опрему.