Почела расподјела регресираног дизел горива за јесењу сјетву

Обавјештавају се регистровани пољопривредни произвођачи да је Агенција за аграрна плаћања доставила спискове обрачуна     регресираног дизел горива за јесење радове. На списку се налази 311 пољопривредних произвођача са подручја општине Рудо.

Правилником о условима и начину остваривања новчаних подстицаја за развој пољопривреде и села прописана је норма обрачуна регресираног дизел горива која износи 150литара/ ха за ратарско повртарске културе и 120литара/ ха за воћарско–виноградарске културе. У списку поменутог обрачуна извршен је пресјек одобрене количине регресираног дизел горива и утрошене количине у прољетној сјетви, те је назначена преостала количина регресираног дизел горива коју корисници имају право утрошити од 01. 09. 2014.- 15. 11. 2014. године.

Образац захтјева о одобреним количинама се преузима у згради општине Рудо, канцеларија број 4.