Redovne isplate podsticajnih sredstava za razvoj poljoprivredne proizvodnje

U Budžetu opštine Rudo za 2014. godinu, za posticaje za razvoj poljoprivredne proizvodnje, planirana su sredstva, u iznosu od 80. 000, 00 KM.

Prema izjavi Dragane Jovanović, samostalnog stručnog saradnika za privatno preduzetništvo i poljoprivredu, u period od 01. 01. 2014. godine do 31. 08. 2014. godine, Odjeljenju za privredu, finansije, prostorno uređenje i inspekcijske poslove opštine Rudo, ukupno je podnijeto 237 zahtjeva za ostvarivanje prava na podsticaje za razvoj poljoprivredne proizvodnje.

Isplate korisnicima vršene su redovno. Do sada su isplaćena novčana sredstva, u iznosu od 46. 553 KM. Podsticajna sredstva su se odnosila uglavnom na stočarsku i biljnu proizvodnju, kao i nabavku poljoprivredne mehanizacije i opreme.

Za preostali dio sredstava za podsticaje, zahtjevi se mogu podnositi do 31. 12. 2014. godine.