Regionalna poljoprivredna izložba

Obavještavaju se poljoprivredni proizvođači sa područja opštine Rudo da 04. 10. 2014. godine Opština Rogatica organizuje 50. Regionalnu poljoprivrednu izložbu koja će se održati na lokalitetu Lužnica, a predavanja na aktuelne teme iz poljoprivrede predviđena su za 03. 10. 2014. godine u 19, 00 časova u sali Skupštine. Ovom izložbom obuhvaćeno je četrnaest opština i to: Pale, Han Pijesak, Sokolac, Rudo, Višegrad, Čajniče, Novo Goražde, Goražde, Foča, Foča/ Ustikolina, Pale/ Prača, Istočni Stari Grad, Kalinovik i Rogatica.

Izlagaće se priplodna stoka (junice, krave) i ovce (dvizice i ovce), koze, krompir (sjemenski i merkantilni), skorup-kajmak i tradicionalni domaći proizvodi (mliječni proizvodi, proizvodi od voća, pčelarski proizvodi, domaća kuhinja, proizvodi kućne radinosti).

Izlagači stoke trebaju obavezno obezbjediti uvjerenje o zdravstvenom stanju životinja, kao i potvrdu o dezinfekciji vozila, izlagači meda i proizvoda od meda da obezbjede potvrdu o zdravstvenom stanju pošiljke (obrazac 2A) i izlagači skorupa-kajmaka da obezbjede potvrdu o sprovedenim obaveznim mjerama.