„Limska dolina u crvenom zlatu“

Investiciono-razvojna banka Republike Srpske, u skladu sa Odlukom Vlade RS(„Službeni glasnik RS“, broj 89/ 14 od 13. 10. 2014. godine), objavila je konačnu rang listu projekata,po osnovu Javnog poziva jedinicama lokalne samouprave u Republici Srpskoj, za dodjelu sredstava iz Finansijskog mehanizma za finansiranje projekata integrisanog i održivog lokalnog razvoja.

Finansijski mehanizam je zajednička inicijativa Ministarstva finansija RS, Ministarstva uprave i lokalne samouprave RS, Vlade Švajcarske, Razvojnog program Ujedinjenih nacija (UNDP) i Investiciono-razvojna banke RS.

Od 43 prispjele aplikacija na pomenuti Javni poziv, opština Rudo je sa projektom „Limska dolina u crvenom zlatu“ drugorangirana, u oblasti razvoja privrede ili poljoprivrede u ruralnim područjima.

Ukupna vrijednost projekta je 69. 986, 24 KM. Investiciono-razvojna banka RS učestvuje sa 55. 988, 99 KM, a opština Rudo sa 13. 997, 25 KM.

Nosioc projekta je opština Rudo, a partneri su PZ“Uvac-Rudo“ i Udruženje uzgajivača maline “Malina“ Rudo. Navedenim projektom, planirana je nabavka 60 000 sadnica maline (sorta Vilamet i Miker), ispitivanje plodnosti zemljišta i nabavka sistema za navodnjavanje, za 25 poljoprivrednih proizvođača – članova zadruge.

maline-most