„Мања брзина – дужи живот“

bezbjednost saobraćaja 1

Представници Агенције за безбједност саобраћаја Републике Српске, данас су, у малој сали Дома културе „Просвјета“ Рудо, одржали радионицу за израду „Стратегије за безбједност саобраћаја општине Рудо“. Радионици су присуствовали представници локалне власти, правних субјеката са подручја општине и заинтересовани грађани.

По ријечима предавача Милана Тешевића, представника Агенције за безбједност саобраћаја РС, основни циљ је да се, у наредном десетогодишњем периоду (2014 – 2023), смањи број саобраћајних удеса за 50%. Уколико се појачају саобраћајне контроле, користе сигурносни појасеви, поштују ограничења брзине и забрана управљања возилом под дејством алкохола, ово је могуће постићи.

Циљ одржавања ове радионице је, да општина Рудо, одреди конкретне задатке и правце за израду ове стратегије за наредних 10 година.

bezbjednost saobraćaja