„Manja brzina – duži život“

bezbjednost saobraćaja 1

Predstavnici Agencije za bezbjednost saobraćaja Republike Srpske, danas su, u maloj sali Doma kulture „Prosvjeta“ Rudo, održali radionicu za izradu „Strategije za bezbjednost saobraćaja opštine Rudo“. Radionici su prisustvovali predstavnici lokalne vlasti, pravnih subjekata sa područja opštine i zainteresovani građani.

Po riječima predavača Milana Teševića, predstavnika Agencije za bezbjednost saobraćaja RS, osnovni cilj je da se, u narednom desetogodišnjem periodu (2014 – 2023), smanji broj saobraćajnih udesa za 50%. Ukoliko se pojačaju saobraćajne kontrole, koriste sigurnosni pojasevi, poštuju ograničenja brzine i zabrana upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola, ovo je moguće postići.

Cilj održavanja ove radionice je, da opština Rudo, odredi konkretne zadatke i pravce za izradu ove strategije za narednih 10 godina.

bezbjednost saobraćaja