Меремишље за вјечно сјећање

У мјесту Меремишље (општина Вишеград),послије 22 године откривен је споменик, са  именима 28 погинулих бораца ВРС. Четворица од њих – Миленко Јањић, Милован Микавица, Милосав Цвркота и Славенко Арсић, били су Руђани. У рано јутро 16-ог октобра 1992. године, раме уз раме са Вишеграђанима, водили су пресудну битку за Вишеград.

Освећењу споменика погинулим борцима и полагању цвијећа, присуствовали су представници локалних власти и борачких организација општина Рудо и Вишеград, чланови породица погинулих бораца, припадници Полицијске станице Вишеград, ТВ Рудо и БН телевизије.

На скупу је, у име општине Вишеград, говорио начелник општине, Славиша Мишковић, опомињући будућа покољења да никад не забораве, да су погинули српски борци уградили своје кости у темеље Републике Српске.

borci