Meremišlje za vječno sjećanje

U mjestu Meremišlje (opština Višegrad),poslije 22 godine otkriven je spomenik, sa  imenima 28 poginulih boraca VRS. Četvorica od njih – Milenko Janjić, Milovan Mikavica, Milosav Cvrkota i Slavenko Arsić, bili su Ruđani. U rano jutro 16-og oktobra 1992. godine, rame uz rame sa Višegrađanima, vodili su presudnu bitku za Višegrad.

Osvećenju spomenika poginulim borcima i polaganju cvijeća, prisustvovali su predstavnici lokalnih vlasti i boračkih organizacija opština Rudo i Višegrad, članovi porodica poginulih boraca, pripadnici Policijske stanice Višegrad, TV Rudo i BN televizije.

Na skupu je, u ime opštine Višegrad, govorio načelnik opštine, Slaviša Mišković, opominjući buduća pokoljenja da nikad ne zaborave, da su poginuli srpski borci ugradili svoje kosti u temelje Republike Srpske.

borci