Октобар је мјесец књиге

У октобру се, у Београду, одржава традиционални Међународни сајам књига, један од највећих сајмова те врсте у Европи. Овогодишњи 59. Сајам књига биће одржан од 26. октобра до 2. новембра, а очекивања организатора су да ће, број излагача у односу на прошлу годину (када их је било 897 -609 домаћих и 288 страних) бити премашен.

Народна библиотека „Просвјета“ Рудо, овој манифестацији, поклања велику пажњу а октобар „мјесец књиге„ обиљежава радно.

Ужурбано се ради на реализацији елетронске завичајне библиотеке, а у припреми   је и веб сајт, на коме ће корисници библиотечких услуга и заинтересовани грађани, имати прилику да читају књиге завичајних писаца и ријетких издања, које посједује ова библиотека. Осим тога званична веб страница библиотеке ће пружати и информације из области, које обухватa  свијет књиге  као и општа дешавања у култури. У том циљу набављен је један рачунар, за потребе електронске обраде књига и скенер апарат.

Билиотека се недавно појавила и као издавач књига: „Пјесме и цртежи“ аутора Радомира Јагодића, а као суиздавач  са београдском издавачком кућом „Армон“, објавила је књигу „Офанзивни  горњодрински фронт – Из љетописа Рудог за 1914“, аутора Предрага Остојића, којом је дала свој допринос у обиљежавању 100 година Првог свјетског рата.

Ова књига имаће своје промоције током мјесеца књиге у Прибоју, Чајничу и Вишеграду, а у оквиру манифестације „Видаковићеви дани“ крајем новембра и у Рудом.

Своје читаоце библиотека је, ове године ,обрадовала са више од  500  нових наслова књига, а ових дана се очекује испорука нових књига издавачке кућа „Лагуна“ .

Сајам књига биће прилика да библиотека, својим скромним средствима, набави  неке од најактуелнијих  стручних издања, ђачку лектиру и обнови нека од сабраних дјела култних српских писаца.