Uručeni ključevi baki Vojki

IMG_1703

Dana 03 – 10 – 2014. godine, svečano su uručeni ključevi novoizgrađene kuće Grabovčić Vojki, majci poginulog borca VRS, Grabovčić Nenada. Ključeve je uručio načelnik opštine Rudo Rato Rajak, na čiju inicijativu se i pristupilo konačnom rešavanju stambenog pitanja ove 80 – godišnje starice.

Kuća, površine oko 38 m2, izgrađena je u selu Međurječje, nedaleko od trošne kuće,u kojoj je do sada živjela. Sredstva za njenu izgradnju, u potpunosti su obezbjeđena iz sredstava budžeta opštine Rudo.

Za sve ove godine, od završetka rata pa do danas, bezbroj puta je obećavano da će se rješiti stambeno pitanje majke poginulog sina jedinca, ali je sve ostajalo na obećanjima.

Jedan od prioriteta ove lokalne vlasti je potpuno stambeno zbrinjavanje svih porodica poginulih boraca i težih RVI.

Prema riječima načelnika Odjeljenja za društvene djelatnosti, Dragana Jovanovića, na području opštine Rudo potrebno je stambeno zbrinuti još dvije porodice poginulih boraca i dodjeliti 12 bespovratnih novčanih sredstava u visini građevinskog paketa. Planirano je da se, za dvije stambeno nezbrinute porodice, dodjele slobodni stanovi, koji su nekada bili u vlasništvu Fonda PIO. Opštinska uprava Rudo i stambeno nezbrinute porodice poginulih boraca i težih RVI, izvršili su sve potrebne radnje, koje su bile njihova obaveza a sve ostale aktivnosti u nadležnosti suMinistarstva rada i boračko invalidske zaštite RS.

Iz svega ovoga, može se zaključiti da je opština Rudo, rješavanjem stambenog pitanja Grabovčić Vojke, završila sa stambenim zbrinjavanjem porodica poginulih boraca sopstvenim sredstavima, s tim da i dalje ostaje obaveza da se, kod Ministarstva rada i boračko invalidske zaštite RS, traži izvršenje obaveza za preostale porodice poginulih boraca.

IMG_1700

IMG_1706