Završen još jedan projekat

škola oskoruša_2

U okviru kapitalnih investicija opštine Rudo za 2014.godinu, završen je još jedan projekat .Radi se o projektu rekonstrukcije zgrade Osnovne škole  u Oskoruši. Ova zgrada napravljena je 1930. godine i godinama je objekat   bio u vrlo lošem stanju. Rekonstrukcijom  je obnovljen  krov, fasada, stolarija, podovi , urađen sanitarni čvor i obnovljen  školski inventar. Komisija , koju je imenovao načelnik opštine, izvršila je prijem radova i konstatovala da su radovi izvršeni  prema projektu i u okviru planiranih sredstava.

Nekada je ova škola imala dva učitelja , prepunu učionicu  đaka i vrlo skromne   uslove za rad . Trenutno škola ima 7 učenika , učitelja koji dolazi iz Rudog i mnogo  bolje uslove za rad.

škola oskoruša