Nove knjige u gradskoj biblioteci

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPredajom „Otvorene knjige“ ovogodišnjeg počasnog gosta Kine, narednom gostu Rusiji, završen je 59. Međunarodni beogradski sajam knjiga.

Na ovogodišnjem sajmu, pod sloganom „Vreme je za knjigu“, učestvovala su 463 izlagača a sajam je posjetilo više od 170. 000 ljudi.

U poslednjih pet godina,ovo je prvi put da zaposleni u biblioteci Rudo, posjete sajam knjiga u Beogradu.

Bibliotekari Rudog obogatili su književni fond Narodne biblioteke „Prosvjeta“ Rudo, sa 205 novih naslova iz oblasti dječije književnosti, istorije, religije, stručne literature i beletristike. Među nabavljenim knjigama je i najveći ovogodišnji hit sajma „Kainov ožiljak“ Dejana Stojiljkovića, „Preljuba“ Paola Kuelja, „Istorija srpske književnosti„ Jovana Deretića i dr.

529842_sajam-knjiga-281014ras-foto-mitar-mitrovic-5_f