Regionalna konferencija o indeksu inkluzivnosti u Rudom

U Rudom, dana 20. 11. 2014. godine, u hotelu „Comsar“ Rudo, održana je Regionalna konferencija o indeksu inkluzivnosti – Razmjena dobrih praksi. Skupu su prisustvovali predstavnici: Čajniča, Goražda, Pala, Foče, Vitkovića, Ilovače, Višegrada, Rogatice i Rudog.

Cilj konferencije su, po prvi put, bolji razvojni planovi škola, uz participiranje svih koji odlučuju, bolja saradnja škola sa roditeljima i zajednički plan aktivnosti.

Po riječima g – đe Nataše Todorović – Barbarez, moderatora i voditelja obuke Indeksa inkluzivnosti za Republiku Srpsku, nakon 2009.godine i poslije 120 upitnika i anketa, po prvi put su doneseni razvojni planovi škola sa zajedničkim ciljem i prioritetima. Ovu konferenciju omogućila je Opština Rudo, uz partnersku podršku OSCE-a.

Učesnike skupa je pozdravio Načelnik opštine Rudo g – Rato Rajak.

inkluzivnost02