Слава Борачке организације РС

boračka 1

Литургијом у цркви Св. апостола Петра и Павла у Рудом, почело је обиљежавање славе Борачке организације Републике Српске – св. великомученика Димитрија, у народу познатог као Митровдан.

Централна свечаност, уз помен погинулим борцима са подручја ове општине и ломљење славског колача, одржана је на спомен обиљежју у Мрсову .

У име Борачке организације општине Рудо, присутне је поздравио предсједник Скупштине БО, Момир Радовић а цвијеће положила Гордана Николић.

Присутне чланове породица погинулих и демобичисаних бораца ВРС и велики број гостију, поздравио је начелник општине Рудо, Рато Рајак.

Предсједник Предсједништва БО Рудо, Новица Чолаковић нагласио је да ..“ нисмо и нећемо заборавити погинуле борце Војске Републике Српске , који су своје кости уградили у темеље ове републике и увијек ћемо се борити за бољи материјални положај демобилисаних бораца..“