Slava Boračke organizacije RS

boračka 1

Liturgijom u crkvi Sv. apostola Petra i Pavla u Rudom, počelo je obilježavanje slave Boračke organizacije Republike Srpske – sv. velikomučenika Dimitrija, u narodu poznatog kao Mitrovdan.

Centralna svečanost, uz pomen poginulim borcima sa područja ove opštine i lomljenje slavskog kolača, održana je na spomen obilježju u Mrsovu .

U ime Boračke organizacije opštine Rudo, prisutne je pozdravio predsjednik Skupštine BO, Momir Radović a cvijeće položila Gordana Nikolić.

Prisutne članove porodica poginulih i demobičisanih boraca VRS i veliki broj gostiju, pozdravio je načelnik opštine Rudo, Rato Rajak.

Predsjednik Predsjedništva BO Rudo, Novica Čolaković naglasio je da ..“ nismo i nećemo zaboraviti poginule borce Vojske Republike Srpske , koji su svoje kosti ugradili u temelje ove republike i uvijek ćemo se boriti za bolji materijalni položaj demobilisanih boraca..“