Одржана конференција СОГРС у Бања Луци

savez opstina1

У Бања Луци је, дана 12. 12. 2014. године, у организацији Савеза општина и градова Републике Српске, одржана конференција предсједника и секретара скупштина општина у Републици Српској. Конференцији су присуствовали и представници општине Рудо.

На конференцији се дискутовало о примјени Закона о локалној самоуправи Републике Српске и проблемима са којима се сусрећу јединице локалне самоуправе, приликом његове примјене, те указано на могуће начине њиховог превазилажења. Поред тога расправљало се и о сарадњи Савеза општина и градова са скупштинама општина и указано на добре праксе у функционисању скупштина локалних заједница.

На конференцији је, у циљу унапређења рада Савеза општина и градова и функционисања скупштина општина, усвојено више закључака, који ће бити доступни на сајту Савеза општина и градова Републике Српске.

savez opstina