Održana konferencija SOGRS u Banja Luci

savez opstina1

U Banja Luci je, dana 12. 12. 2014. godine, u organizaciji Saveza opština i gradova Republike Srpske, održana konferencija predsjednika i sekretara skupština opština u Republici Srpskoj. Konferenciji su prisustvovali i predstavnici opštine Rudo.

Na konferenciji se diskutovalo o primjeni Zakona o lokalnoj samoupravi Republike Srpske i problemima sa kojima se susreću jedinice lokalne samouprave, prilikom njegove primjene, te ukazano na moguće načine njihovog prevazilaženja. Pored toga raspravljalo se i o saradnji Saveza opština i gradova sa skupštinama opština i ukazano na dobre prakse u funkcionisanju skupština lokalnih zajednica.

Na konferenciji je, u cilju unapređenja rada Saveza opština i gradova i funkcionisanja skupština opština, usvojeno više zaključaka, koji će biti dostupni na sajtu Saveza opština i gradova Republike Srpske.

savez opstina