Потписан уговор о додјели бесповратних средстава за пројекат „Лимска долина у црвеном злату“

logo11

Дана 09. 12. 2014. године у Бања Луци, Начелник општине Рудо, господин Рато Рајак, је потписао са Инвестиционо-развојном банком Републике Српске (ИРБРС) Уговор број 02 – 323 – 13 – 1/ 14 о додјели бесповратних средстава у склопу Финансијског механизма за финансирање пројеката интегрисаног и одрживог локалног развоја у Републици Српској.

Финансијски механизам је заједничка иницијатива Министарства финансија Републике Српске, Министарства управе и локалне самоуправе Републике Српске, Владе Швајцарске, Развојног програма Уједињених нација (UNDP) и Инвестиционо-развојне банке Републике Српске. Финансијски механизам успостављен је како би пружио подршку реализацији приоритета утврђених стратегијама развоја јединица локалне самоуправе и на тај начин допринио јачању јавних услуга и руралног развоја у Републици Српској.

Општина Рудо је аплицирала по основу јавног позива и након евалуације пројектни одбор је изабрао пројекат општине Рудо „Лимска долина у црвеном злату“ за додјелу неповратних средстава.

Укупна вриједност пројекта је 69. 986, 24 КМ. Средства у оквиру Финансијског механизма у износу 55. 988, 99 КМ обезбиједила је Влада Швајцарске, путем UNDP, и Влада Републике Српске, путем Министарства финансија Републике Српске а општина Рудо учествује са 13. 997, 25 КМ.