Potpisan ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekat „Limska dolina u crvenom zlatu“

logo11

Dana 09. 12. 2014. godine u Banja Luci, Načelnik opštine Rudo, gospodin Rato Rajak, je potpisao sa Investiciono-razvojnom bankom Republike Srpske (IRBRS) Ugovor broj 02 – 323 – 13 – 1/ 14 o dodjeli bespovratnih sredstava u sklopu Finansijskog mehanizma za finansiranje projekata integrisanog i održivog lokalnog razvoja u Republici Srpskoj.

Finansijski mehanizam je zajednička inicijativa Ministarstva finansija Republike Srpske, Ministarstva uprave i lokalne samouprave Republike Srpske, Vlade Švajcarske, Razvojnog programa Ujedinjenih nacija (UNDP) i Investiciono-razvojne banke Republike Srpske. Finansijski mehanizam uspostavljen je kako bi pružio podršku realizaciji prioriteta utvrđenih strategijama razvoja jedinica lokalne samouprave i na taj način doprinio jačanju javnih usluga i ruralnog razvoja u Republici Srpskoj.

Opština Rudo je aplicirala po osnovu javnog poziva i nakon evaluacije projektni odbor je izabrao projekat opštine Rudo „Limska dolina u crvenom zlatu“ za dodjelu nepovratnih sredstava.

Ukupna vrijednost projekta je 69. 986, 24 KM. Sredstva u okviru Finansijskog mehanizma u iznosu 55. 988, 99 KM obezbijedila je Vlada Švajcarske, putem UNDP, i Vlada Republike Srpske, putem Ministarstva finansija Republike Srpske a opština Rudo učestvuje sa 13. 997, 25 KM.