У Рудом обиљежен Међународни дан инвалидних особа

IMG_0379

И ове, као и претходних година, Удружење за помоћ особама са посебним потребама „Нада“ Рудо, обиљежило је 3. децембар, међународни Дан инвалидних особа.

Циљ овог окупљања је да се скрене пажња на ову категорију лица у нашем окружењу. Према ријечима Милене Кујунџић, предсједнице удружења Нада, процјењује се да 10% цјелокупне популације чине инвалидне особе, с тим да она вјерује да је овај број већи. Током свог излагања она је истакла да су у општини Рудо направљени значајни помаци у погледу побољшања положаја ове популације, али је неопходно радити додатно како би се достигли међународни стандарди.

Овом приликом удружење је уприличило дружење родитеља, дјеце, волонтера, представника локалних власти и медија у Центру за дневни боравак дјеце и младих са сметњама у развоју, а родитељи су припремили скромно послужење уз подршку локалних приватника.

IMG_0376