У Рудом обиљежена 73. годишњица формирања 1. пролетерске бригаде

Prva proleterska godisnjica 14

Дана, 20. 12. 2014. године око 300 поштовалаца прошлости из БиХ и Србије дошло је у Рудо да обиљежи 73. годишњицу формирања Прве пролетерске бригаде (22. децембра 1941. године). Најбројнија су била сарајевска удружења Антифашиста и бораца НОР-а, Брезе, Пала, ужичког округа, Бајине Баште, Београда и других мјеста.

Све је почело полагањем вијенаца и цвијећа на споменику Прве пролетерске, а затим на Партизанском гробљу. Свечана академија је одржана у Дому културе уз пригодан културно забавни програм и обраћање предсједника секције Прве пролетерске из Београда Зденка Дупланчића. У име домаћина прославе, присутне је испред општине поздравио Драган Јовановић, начелник одјељење за општу управу друштвене дјелатности и Благоје Церовић, а у име Златиборског округа СУБНОР-а Ужице Здравко Јакшић. За све присутне домаћин је обезбиједио ручак у хотелу Комсар Рудо уз који је настављено дружење бораца НОР-а са присутним.

Prva proleterska 14 2

Prva proleterska 14 3