Зимска школа за малинаре

Zimska skola malinara 1

Пред препуном Малом салом Дома културе „Просвјета“ Рудо одржана је друга „Зимска школа“ за малинаре Рудог.

По ријечима предавача Џевада Грабе, директора фирме „Бехар“ дип. инг. пољопривреде, општина Рудо има изванредне услове за још већи узгој малине у будућности.

Иако је 2014. година била тешка због поплава и повећаног броја кишних дана Рудо је у предности због географског мјеста, климе и услова за наводњавање. Због изванредне цијене малине на тржишту Европе, по ријечима Грабе, насаде малине треба повећавати.

Ову зимску школу организовали су Удружење узгајивача малине „Малина“ Рудо, општина Рудо, ПЗ „Увац-Рудо“ п. о. Рудо и Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске а учесници су били  кандидати пројекта „Лимска долина у црвеном злату“.

Zimska skola malinara 2