Zimska škola za malinare

Zimska skola malinara 1

Pred prepunom Malom salom Doma kulture „Prosvjeta“ Rudo održana je druga „Zimska škola“ za malinare Rudog.

Po riječima predavača Dževada Grabe, direktora firme „Behar“ dip. ing. poljoprivrede, opština Rudo ima izvanredne uslove za još veći uzgoj maline u budućnosti.

Iako je 2014. godina bila teška zbog poplava i povećanog broja kišnih dana Rudo je u prednosti zbog geografskog mjesta, klime i uslova za navodnjavanje. Zbog izvanredne cijene maline na tržištu Evrope, po riječima Grabe, nasade maline treba povećavati.

Ovu zimsku školu organizovali su Udruženje uzgajivača maline „Malina“ Rudo, opština Rudo, PZ „Uvac-Rudo“ p. o. Rudo i Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske a učesnici su bili  kandidati projekta „Limska dolina u crvenom zlatu“.

Zimska skola malinara 2