Zahvalnost donatorima

Biblioteka

U Narodnoj biblioteci „Prosvjeta“ Rudo održan je svečani Novogodišnji prijem za saradnike i donatore koji su pomogli rad biblioteke i obogatili njen knjižni fond.

Posebnu zahvalnost biblioteka duguje opštini Rudo koja je nesebično pružila podršku njenom radu, čitaocima, donatorima koji su poklonili knjige biblioteci i Ministarstvu civilnih poslova BiH, koje je kroz projekat pomoglo pokretanje elektronske Zavičajne biblioteke. Tom prilikom dodijeljene su zahvalnice.

Biblioteka je dobila svoju internet stranicu na adresi www.bibliotekarudo.com, a fejsbuk stranica koja će doprinjeti komunikaciji korisnika bibliotečkih usluga i biblioteke počeće sa radom neposredno poslije Nove godine.

Ove godine biblioteka je nabavila više od 800 novih naslova i objavila dvije značajne knjige posvećene Prvom svjtskom ratu „Pjesme i crteži“ Radomira Raše Jagodića i „Ofanzivni Gornjodrinski front – iz Ljetopisa Rudog za 1914. godinu“ Predraga Ostojića.

Prijemu su prisustvovali u ime opštine Rudo, načelnik opštine Rato Rajak sa saradnicima i darodavci knjiga: Mira Tešević, Gojko Topalović, Rade Stančić, Ilija Lučić, Radomir Rašo Jagodić, Zoran Pešović, Predrag Kastratović.

Zahvalnice će naknadno biti uručene i Mitri Rajak, Zoranu Nedeljkoviću Žiravcu, akademiku prof. dr Vojislavu Maksimoviću, Simonu Đuretiću i Spomenki Kuzmanović.

Posebnu zahvalnost zaslužuje Ministarstvo civilnih poslova BiH, koje je pomoglo realizaciju projekta „Elektronske zavičajne biblioteke“.