Повећање учешћа ученика и родитеља повратника у рад школа

povratnici

У организацији ОСЦЕа и Општине Рудо у хотелу Комсар Рудо одржана је Радионица која је за циљ имала повећање учешћа ученика и родитеља повратника у рад школа.

Учесници радионице поред представника основних школа, повратничких удружења и општинских одјељења надлежних за питања образовања из Горњо-дринске регије били су и представници Министарства за образовање младих, науку, културу и спорт БПК Горажде.

Учеснике радионице у име општине Рудо поздравио је и у раду учествовао начелник општине Рато Рајак са сарадницима.

povratnici2

Представница ОСЦЕа Зорица Шаренац, истакла је комплексност свих мјера у процесу повратка како би се обезбједили адекватни услови дјеци повратницима који су обично у стању социјалних потреба. ОСЦЕ чини све напоре да се дјеца повратници и њихови родитељи укључе што квалитетнији у рад школе и локалне заједнице како би се обезбједио бољи живот за њих.