Zatvoren Prvi sajam u Rudom

revija

U Rudom je zatvoren Prvi sajam domaćih proizvoda Rudo 2015.

Na Trgu Slobode okupilo se preko 100 izlagača iz 14 gradova, koji su svoje proizvode izložili na 36 štandova. Na otvaranju sajma tačno u podne prisutne je pozdravila ispred Ministarstva poljoprivrede šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske Tanja Borovčanin,  Predrag Marković ispred SWG-a, a presjecanjem svečane vrpce sajam je otvorio načelnik opštine Rudo Rato Rajak, pozdravivši prisutne.

U hotelu Komsar Rudo uz podršku „Sirogojno Kompani“, tkačkog studia „Vera“ i  Sekcije tkalja KUD-a Soko Višegrad, prvi put je organizovana modna revija, a u Maloj sali Doma kulture održana su predavanja o pčelarstvu na teme: „Analiza pravilnog uzemljavanja pčelarskih zajednica i osvrt na bolesti pčela i pčelinjih legala“ koje je vodio Damjan Dramlić i „Uticaj pesticida na pčelarstvo“ koje je vodio Aleksandar Popović.

zatvaranje sajma

Tokom dvodnevnog sajma podjeljen je i veliki broj nagrada u različitim kategorijama.

U kategoriji mlađih razreda u takmičenju za najbolji crtež prvo mjesto  osvojio  je učenik 5. razreda OŠ Rudo Miloš Perišić, drugo mjesto osvojila je učenica 3. razreda OŠ Boško Buha Štrpca Anđela Savić i treće mjesto osvojio je učenik 5. razreda OŠ Rudo Darko Kuzmanović.

U kategoriji starijih razreda u takmičenju za najbolji crtež prvo mjesto osvojila je učenica  9. razreda OŠ Boško Buha Mioče Valentina Cerović, drugo mjesto osvojila je učenica 8. Razreda OŠ Rudo, Svetlana Prelović a treće mjesto osvojila je učenica 6. Razreda OŠ Rudo Marija Radović.

U kategoriji za najbolji štand od strane izlagača proglašen je štand MZ Štrpci.

Na kraju sajma je podjeljeno 30 poklon paketa kupcima proizvoda izloženih na sajmu a želje organizatora i ogromnog broja posjetilaca su da ovaj sajam u buduće postane tradicionalan što možemo vidjeti i kroz knjigu Utisaka.

Sponzori sajma bili su: Opština Rudo, hotel Comsar Rudo, SWG, TV Rudo, TV Priboj

zatvaranje sajma1