Bibliotekari regije Foča u Rudom

Bibliotekari

U Narodnoj biblioteci Rudo, održan je sastanak Srpske centralne biblioteke „Prosvjeta“ Foča na kome su učestvovali bibliotekari iz Foče, Čajniča, Istočnog Goražda, Rudog, Višegrada i Kalinovika, te je održan sastanak direktora Narodnih biblioteka matičnog područja Foča.

Na sastanku je razmatran rad matičnih službi, kao i potrebe, problematika i realizacija programskih aktivnosti i novi nacrt Zakona o bibliotečko-informacionoj djelatnosti.

Po riječima direktora Srpske centralne biblioteke „Prosvjeta“ Foča Slavice Divjak – Obrenović bibliotekari su odlučno protiv plana finansiranja biblioteka RS iz opštinskih budžeta, prije svega jer je RS i osnivač biblioteka. Bibilioteke Srpske su inače u teškoj materijalnoj situaciji i mislimo da nije u redu da se u trenutku kada država još uvijek nije uspjela da sanira ni prošlogodišnje štete od poplava, rad biblioteka  prebacujue na skromne opštinske budžete.

Direktorica biblioteka