Иницијатива за израду Акционог плана за имплементацију UNSCR 1325

akcioni plan

Дана 22. 04. 2015. године у хотелу Комсар у Рудом у организацији удружења жена „Маја“ и „Природа“ одржан је састанак са представницима НВОа, Центра за социјални рад Рудо, Комисије за равноправност полова општине Рудо и Полицијске станице Рудо.

Током састанка представљен је приједлог Акционог плана општине Рудо за имплементацију на локалном нивоу Акционог плана за имплементацију UNSCR 1325 у БиХ за период 2014 – 2017.

Резолуција Вијећа сигурности УН-а 1325 „Жене, мир и сигурност“, која је усвојена 2000. године, предвиђа специфичне акције за постизање пуне равноправности полова у сектору сигурности.

Ова иницијатива се спроводи у 13 општина на подручју Бирч и Горње-Дринске регије, а финансијски је подржана од ФИГАП програма.

akcioni