Одржана годишња Скупштина Општинске борачке организације Рудо

У малој сали Дома културе „Просвјета“ Рудо одржана је редовна годишња Скупштина Општинске борачке организације Рудо.

На Скупштини су усвојени: записник са изборно-конститутивне сједнице ОБО Рудо,  записник са састанка Надзорног одбора, извјештај о финсијском пословању за период од 01.01. до 31.12.2014. године и План рада ОБО Рудо за 2015. годину.

По ријечима предсјеника Скупштине ОБО Рудо, Момира Радовића, ова организација тражи од владе и ресорних министарства Републике Српске да се побољша положај породица погинулих српских бораца, демобилисаних бораца, инвалида те да коначно почне запошљавање борачких категорија, стамбено и материјално збрињавање, бољи однос од републичких до локалних институција према борцима који раде у Србији, којих има око 500, пошто је Рудо гранична општина.