Održana godišnja Skupština Opštinske boračke organizacije Rudo

U maloj sali Doma kulture „Prosvjeta“ Rudo održana je redovna godišnja Skupština Opštinske boračke organizacije Rudo.

Na Skupštini su usvojeni: zapisnik sa izborno-konstitutivne sjednice OBO Rudo,  zapisnik sa sastanka Nadzornog odbora, izvještaj o finsijskom poslovanju za period od 01.01. do 31.12.2014. godine i Plan rada OBO Rudo za 2015. godinu.

Po riječima predsjenika Skupštine OBO Rudo, Momira Radovića, ova organizacija traži od vlade i resornih ministarstva Republike Srpske da se poboljša položaj porodica poginulih srpskih boraca, demobilisanih boraca, invalida te da konačno počne zapošljavanje boračkih kategorija, stambeno i materijalno zbrinjavanje, bolji odnos od republičkih do lokalnih institucija prema borcima koji rade u Srbiji, kojih ima oko 500, pošto je Rudo granična opština.