Почиње акција „Прољећно уређење града“

proljece

Општина Рудо  и  КП „Услуга“ Рудо организује  акцију прољећног уређења града. Акција “Прољећно уређење града” трајаће од 01. до 30. априла 2015. године. Акција обухвата следеће активности на уређењу града: чишћење свих зелених и јавних површина од свакодневних отпадака, чишћење и грабљење зелених површина дуж  улица и  паркова, проћишћавање сливних решетки  и канала  за одвођење површинских вода дуж улица, уређење зелене површине око зграде обданишта  као и стамбених објеката на Јаковљевић бријегу, уређење прилазних  путева граду, чишћење око пословних и стамбених објеката, поправка и замјена клупа за сједење,  сјеча   старих и дотрајалих  стабала, засијавање  нових  травнатих површина и прање улица. Све  наведене послове вршиће радници КП “Услуга“ Рудо, а прање улица радници Ватрогасног друштва Рудо.

Позивају се грађани, мјесне заједнице, власници пословних простора, школе, спортске организације, невладин сектор  и етажни власници да учествују  у провођењу акције  „Прољећно уређење града“ и тиме дају допринос  очувању, заштити и унапређењу животне средине, комуналној и здравственој хигијени и љепшем изгледу града.

Надамо се да ће грађани властитим примјером дати допринос и тиме оправдати мото акције „ Љепши и чистији град треба да буде брига свих нас“.