Počinje akcija „Proljećno uređenje grada“

proljece

Opština Rudo  i  KP „Usluga“ Rudo organizuje  akciju proljećnog uređenja grada. Akcija “Proljećno uređenje grada” trajaće od 01. do 30. aprila 2015. godine. Akcija obuhvata sledeće aktivnosti na uređenju grada: čišćenje svih zelenih i javnih površina od svakodnevnih otpadaka, čišćenje i grabljenje zelenih površina duž  ulica i  parkova, proćišćavanje slivnih rešetki  i kanala  za odvođenje površinskih voda duž ulica, uređenje zelene površine oko zgrade obdaništa  kao i stambenih objekata na Jakovljević brijegu, uređenje prilaznih  puteva gradu, čišćenje oko poslovnih i stambenih objekata, popravka i zamjena klupa za sjedenje,  sječa   starih i dotrajalih  stabala, zasijavanje  novih  travnatih površina i pranje ulica. Sve  navedene poslove vršiće radnici KP “Usluga“ Rudo, a pranje ulica radnici Vatrogasnog društva Rudo.

Pozivaju se građani, mjesne zajednice, vlasnici poslovnih prostora, škole, sportske organizacije, nevladin sektor  i etažni vlasnici da učestvuju  u provođenju akcije  „Proljećno uređenje grada“ i time daju doprinos  očuvanju, zaštiti i unapređenju životne sredine, komunalnoj i zdravstvenoj higijeni i ljepšem izgledu grada.

Nadamo se da će građani vlastitim primjerom dati doprinos i time opravdati moto akcije „ Ljepši i čistiji grad treba da bude briga svih nas“.