Usvojen Godišnji obračun budžeta opštine Rudo za 2014. godinu

Skupština opštine Rudo na HHI sjednici usvojila je Godišnji obračun budžeta opštine Rudo za 2014. godinu.

U prošloj godini ukupni prihodi i primici u budžetu opštine Rudo iznosili su 5. 031. 378 KM, što je 3% više u odnosu na usvojene Rebalansom za 2014. godinu, a ukupni budžetski rashodi sa izdacima iznosili su 4. 461. 756 KM.

Na kraju godine ostvaren je suficit u iznosu od 87. 229 KM. Pošto obračunati suficit proističe od prihoda po osnovu obračunatih kamata, iskazani suficit nije raspoloživ za raspodjelu.

Prema riječima šefa Odsjeka Vere Furtule, i ove kao i prethodne godine opština Rudo je poslovala nesmetano i izmirivala svoje obaveze po njihovom dospeću i pored dodatnih problema koji su prouzrokovani likvidacijom Bobar banke. Posebno je značajn navesti to da su potraživanja svih budžetskih korisnika blagovremeno izmirivana.