Коначна листа корисника пројекта „Лимска долина у црвеном злату“

Пројектни тим за имплементацију пројекта “Лимска долина у црвеном злату“ објављује коначну листу корисника којима су додјељене саднице малине у склопу пројекта.

Укупно је подјељено 35. 700 садница малине сорте Виламет и 25.500 садница сорте Микер превасходо корисницима чији ће засади малине бити потопљени изградњом хидроцентрале Мрсово како би се одржао ниво и континуитет производње јагодастог воћа.

Пројекат реализује општина која је у децембру 2014. године потписала уговор са Инвестиционо-развојном банком Републике Српске (ИРБРС) о додјели бесповратних средстава у склопу Финансијског механизма за финансирање пројеката интегрисаног и одрживог локалног развоја у Републици Српској.

Укупна вриједност пројекта је 69. 986, 24 КМ. Средства у оквиру Финансијског механизма у износу 55. 988, 99 КМ обезбиједила је Влада Швајцарске, путем УНДП, и Влада Републике Српске, путем Министарства финансија Републике Српске а општина Рудо учествује са 13. 997, 25 КМ.

Коначна листа