Konačna lista korisnika projekta „Limska dolina u crvenom zlatu“

Projektni tim za implementaciju projekta “Limska dolina u crvenom zlatu“ objavljuje konačnu listu korisnika kojima su dodjeljene sadnice maline u sklopu projekta.

Ukupno je podjeljeno 35. 700 sadnica maline sorte Vilamet i 25.500 sadnica sorte Miker prevashodo korisnicima čiji će zasadi maline biti potopljeni izgradnjom hidrocentrale Mrsovo kako bi se održao nivo i kontinuitet proizvodnje jagodastog voća.

Projekat realizuje opština koja je u decembru 2014. godine potpisala ugovor sa Investiciono-razvojnom bankom Republike Srpske (IRBRS) o dodjeli bespovratnih sredstava u sklopu Finansijskog mehanizma za finansiranje projekata integrisanog i održivog lokalnog razvoja u Republici Srpskoj.

Ukupna vrijednost projekta je 69. 986, 24 KM. Sredstva u okviru Finansijskog mehanizma u iznosu 55. 988, 99 KM obezbijedila je Vlada Švajcarske, putem UNDP, i Vlada Republike Srpske, putem Ministarstva finansija Republike Srpske a opština Rudo učestvuje sa 13. 997, 25 KM.

Konačna lista