Откривена спомен плоча Пиноу Неубергу

spomen ploca

У петак  01. 05. 2015. године у Рудом је одржана церемонија у част Пино-а Неуберг-а једног од оснивача удружења “Заједно за Сарајево“ из Вићенце. Пино Неуберг, који је преминуао 2014. године био је један од покретача и активиста пројекта „Заједно за Рудо“ кроз који је 2006. године настао Центар за дневно збрињавање дјеце и младих са сметњама у развоју у Рудом.

Церемонију су организовали Удружење “Заједно за Сарајево” из Вићенце, општина Рудо, Центар за социјални рад – дневно збрињавање дјеце и младих са сметњама у развоју и Удружење за помоћ лицима са посебним потребама “Нада”.

Након краћег обраћања присутнима, спомен плочу су открили Начелник општине Рудо Рато Рајак, госпођа Неуберг и Санте Бресан представник Удружења “Заједно за Сарајево” из Вићенце.

Плоча је постављена у просторијама Центар за социјални рад – дневно збрињавање дјеце и младих са сметњама у развоју.

ploca