Подјела садница малине у оквиру пројекта „Лимска долина у црвеном злату“

У склопу пројекта „Лимска долина у црвеном злату“ започела је подјела 35.700 садница малине за 30 корисника.

Саднице се превасходо дијеле корисницима чији ће засади малине бити потопљени изградњом хидроцентрале Мрсово како би се одржао ниво и континуитет производње јагодастог воћа, нагласила је Гордана Чолић, члан тима за имплементацију пројекта.

Општина је у децембру 2014. године потписала уговор са Инвестиционо-развојном банком Републике Српске (IRBRS) o додјели бесповратних средстава у склопу Финансијског механизма за финансирање пројеката интегрисаног и одрживог локалног развоја у Републици Српској.

Укупна вриједност пројекта је 69. 986, 24 КМ. Средства у оквиру Финансијског механизма у износу 55. 988, 99 КМ обезбиједила је Влада Швајцарске, путем UNDP, и Влада Републике Српске, путем Министарства финансија Републике Српске а општина Рудо учествује са 13. 997, 25 КМ.