Представници ИФАД-а посјетили општину Рудо

Представници Јединице за координацију пољопривредних пројеката Министарства пољопривреде, водопривреде и шумарства РС и ИФАД-а били су током викенда у радној посјети општини Рудо.

Током радне посјете одржани су састанци са представницима општине Рудо и ПЗ „Увац-Рудо“ и  извршен је редован мониторинг пројеката који су реализовани уз њихову подршку.

Током састанака разматране су могућности за финансирање новог пројеката од стране ИФАД-а “Смањење сиромаштва путем задружног удруживања“ кроз који би био покренут матични засад малине и набављена опрема за прераду јагодастог и другог воћа.

Према ријечима Мирка Миушковића, представници Јединице за координацију пољопривредних пројеката и ИФАД-а позитивно су оцијенили досада реализовано у оквиру подржаних пројеката и показали су спремност да се овај ниво сарадња настави и кроз нове пројекте.